Kenan Doğulu Konseri» Hacettepe Üniversitesi Bahar Şenliği» Eğlenceye Katıl!

Home  /  KONSER  /  Current Page

“KENAN DOĞULU”/16 Mayıs Perşembe Hacettepe Beytepe Kampüsü

 Ön Grup: Gece Yolcuları
 Konser Girişi: 40 TL >> Satın Al

Gün boyunca alternatif sahnede amatör müzik ve dans gruplarının sahne alacağı etkinlikte, yöresel enstrüman üstatlarının eşsiz tınıları sizlere, doğduğunuz toprakların sıcaklığını yaşatırken, bir anda kendinizi, öğrenci topluluklarının organize edeceği söyleşi ve panellerle, Kampüs ün sosyo-kültürel zenginliği içerisinde bulacaksınız. Lunapark, bungee jumping, jiroskop, go-kart, paint ball, horoskop, planetaryum ve şişme oyunların yer alacağı 9.000 metrekarelik oyun alanında çocuklar gibi eğlenirken, animasyonlar, yarışmalar ve sürpriz şovlarla sınırsız heyecanlara ortak olacaksınız. Coşkulu ve bir o kadar kaliteli bu etkinliğin içerisinde yer almak isteyen ve bütün bir yıl bu anı bekleyen herkes kuşkusuz 15-18 Mayıs ta Beytepe Kampüsünde…

Biletiniz ile birlikte sabah 08.30 dan itibaren şenlik alanına giriş yapabilirsiniz.

 

KENAN DOĞULU

31 Mayıs 1974 yılında İstanbul Cihangir’de dünyaya geldi. Aslen Gaziantep’lidir. Beş yaşındayken konservatuarın piyano bölümüne birincilikle girdi. Altı sene piyano bölümünde eğitim aldı, hocası Erkan Alpay’dan flüt, Erdem Sökmen’den gitar dersleri aldı. Bu sırada tiyatro eğitimi, çocuk korosunda solistlik, ritmli sazlar öğrenimini de sürdürdü.

Kültür Koleji’nde lise öğrenimini tamamladı. ABD’de, New Hampshire eyaletinde, Hesser College’da “Communication” sertifika programını bitirdi. Ardından L.A. Musicians Institute’da yüksek öğrenimine başladı. Daha sonra yüksek öğrenimine Türkiye’de, Bilgi Üniversitesi’nde devam etti.

Sanatçının ilk albümü “Yaparım Bilirsin” 1993 yılının Eylül ayında, ikinci albümü “Sımsıkı Sıkı Sıkı” 1994 yılının Aralık ayında, “Kenan Doğulu III” albümü ise 1996 yılının Temmuz ayında piyasadaki yerini aldı. Aynı yıl Hiç Bana Sordun Mu? adlı bir dizide de oynadı.

10. Yıl Marşı, 29 Ekim 1997 yılında Kenan Doğulu tarafından yeniden düzenlendi. 10. Yıl Marşı’nın bu düzenlemesinin de yer aldığı “Kenan Doğulu 3.5” adlı tekli, 1997 yılının nisan ayında piyasaya sunuldu.

15 Mart 1999 yılında, Gençlik Marşı’nın yeni düzenlemesinin yer aldığı bir tekli hazırladı. Ağustos 1999 tarihinde “Ben Senin Herşeyinim” adlı albüm piyasaya sunuldu. Ardından iki yıl sessizliğe bürünen sanatçı 2 Ağustos 2001 yılında “Ex Aşkım” adlı albümü piyasaya çıkardı. 8 Ekim 2002 yılında unplugged bir albüm olan “Kenan Doğulu 5.5” piyasaya çıktı.

24 Haziran 2003’te “Demedi Deme” adlı albümü çıkardı. 14 Ağustos 2004’te da buçuklu albümlerine Kenan Doğulu 6.5 albümünü çıkararak bir yenisini daha ekledi. Son olarak 13 Haziran 2006 yılında da “Festival” adlı albümünü piyasaya sürdü. Albüm 285.000 satarak 2006 yılında satan en çok albümlerden biri oldu. 2007 yılının Ağustos ayında son buçuklu albüm olan 7,5’u yayımladı. 2008’de Turkcell sponsorluğunda “Hayal Kahramanım” adlı teklisini yayımladı.

31 Mayıs 2009’da çıkarmayı planladığı Patron adlı albümü ise 5 Haziran’da müzik marketlerdeki yerini aldı. Yeni albümünü ilk kez Beyaz Show’da tanıttı. 2009 yılında Müslüm Gürses’le bir konserinde kendisinin “Tutamıyorum Zamanı” adlı şarkısıyla düet yaptı. Bu şarkının seçilme amacı Gürses’in bu şarkıyı bir tekli olarak yayınlamış olmasıydı. 6 Temmuz 2012’de “Aşka Türlü Şeyler” adını verdiği son albümüyle yeniden sevenleriyle buluştu.

 

İçerik      İçerik2İçerik13


Bizi Facebook & Twitter'da takip edin!
Eğlenceyi Katıl!