Zakkum » IF Performance Hall Eğlenceye Katıl!

Home  /  KONSER  /  Current Page

KAPI AÇILIŞ 22:00 / KONSER SAATİ 00:00 – GİRİŞ 20 TL +1 YERLİ İÇECEK

zakkum

Üyeler

YUSUF DEMİRKOL : http://www.facebook.com/yusufdemirkolfan
CEM SENYÜCEL : http://www.facebook.com/cemsenyucelfan
EREN PARLAKGÜMÜŞ : http://www.facebook.com/erenparlakgumusfan
EMRE YILMAZTÜRK : http://www.facebook.com/emreyilmazturkfan

Biyografi

ZAKKUM, 1999 yılında Yusuf Demirkol, Cem Senyücel ve Eren Parlakgümüş tarafından “Raindog” ismiyle, Ankara’da kuruldu. BritRock ağırlıklı bir repertuar ve dikkat çekici sahne görseliyle ismini duyuran Raindog, 1000 geceyi aşkın sahne performansını geride bıraktıktan sonra, kendi bestelerini bir albümde toplamak için çalışmalarını hızlandırdı ve 2006 senesinde, Türkçe bir isme geçiş yaparak ZAKKUM adını kullanmaya başladı.

Grup, 2007 senesinin Şubat ayında ilk albümü Zehr-i Zakkum’u piyasaya çıkarttı. Prodüktörlüğü Zakkum&Volkan Başaran’a ait olan bu albümden sırasıyla “Ah Çikolata”, “Ahtapotlar”, “Zehri Zakkum”, “Hipokondriyak” ve “Anlıyorsun” şarkılarına klip çekti. Bu kliplerin her biri, çeşitli müzik kanallarının top 10 listelerinde haftalar boyu 1 numarada kaldı. İlk albümü “Zehr-i Zakkum” ile birlikte ZAKKUM, Powertürk ve Kral TV müzik ödüllerinde de toplamda 7 ayrı dalda ödüle aday gösterildi. Grubun Teoman’ı konuk ettiği “Zehri Zakkum” şarkısı, 2008 senesinde “PowerTürk Müzik Ödülleri” compilation CD’sinde de yer aldı.

ZAKKUM’un ilk albümü takip eden yoğun konser turnesinin ardından, 2008 senesinde Emre Yılmaztürk; 2009 senesinde de Yusuf Demirkol ve Cem Senyücel; askerlik görevlerini yerine getirdiler. Bu geçici duraklama dönemlerinden sonra grup, ikinci stüdyo albümü için çalışmalara başladı. Bu dönemde sadece internet üzerinden dinleyiciye sunulan “Biraz Uyu”, yüksek beğeni topladı.

ZAKKUM, 2011 senesinin Şubat ayında ikinci albümleri olan “13” ü, Doğan Music Company (DMC) etiketi ile piyasaya sürdü. Ankara Detay Müzik Stüdyoları’nda kaydedilen albüm, D&R en çok satanlar listesinde genel sıralamada 3 numaraya, “Rock” kategorisinde ise 1 numaraya yükseldi.

Bu albümden ilk klibini, “Yüzük” şarkısına çeken grup, 2011 Eylül ayında ise, albümün sevilen şarkısı “Anason”a çektiği video klip ile çok hızlı bir yükselişe geçerek TTnet listesinde zirveye oturdu.

“Anason” için çekilen videoklip, sadece YouTube üzerinde toplam 30.000.000 (30 milyon) izlemeyi geçerek yıla damgasını vurdu. Bununla beraber, yasal mp3 platformları TTnet Müzik ve Turkcell Müzik’de 6.000.000’a (altı milyon) yaklaşan dinlenme ve indirilme oranıyla da, tüm zamanların en çok talep alan 3 Türkçe rock şarkısı arasına girdi. Grup, 2011-2012 bandında ilçelerle beraber 50 ayrı şehirde konserler verdi.

ZAKKUM, 2012 Nisan ayında, ilk albümün sevilen şarkısı “Ahtapotlar”ın akustik versiyonuna çektiği video klip ile, Powerturk ve Kral TV başta olmak üzere ülke genelindeki tüm müzik kanallarında tüm klip gösterimleri arasında senenin en yoğun rotasyonlardan birine sahip oldu.

Grup, 2012 Eylül ayında, yepyeni single çalışması “Ben Böyle Değildim”in kayıtlarını Ankara Midas’ın Kulaklığı Stüdyoları’nda Erkan Tatoğlu ile birlikte tamamladı ve single, Ekim ayında piyasaya çıktı. ZAKKUM, bu şarkı için çekilen klipte “Anason”dan sonra yeniden konuk oyuncu Kurtuluş Şakirağaoğlu ile çalıştı ve çalışma, bir devam klibi olma özelliği taşıdı. Yönetmenliği Erkan Tatoğlu’na ait olan ve çekimleri bir çok ZAKKUM klibi gibi Ankara’da gerçekleştirilen “Ben Böyle Değildim”in müzik kanallarındaki gösterimine 2012 Ekim ayında başlandı.

ZAKKUM’la ilgili güncel bilgilere grubun resmi web sitesi www.zakkumonline.com , resmi facebook adresi facebook.com/zakkumonline ve resmi twitter adresi twitter.com/zakkumonline üzerinden erişilebilir.


Bizi Facebook & Twitter'da takip edin!
Eğlenceyi Katıl!